تبلیغات
انسجام - فلسطین

به نام خدا

انسجام
امروز   به وبلاگ  انسجام  خوش آمدید


¿فلسطین
چهارشنبه 13 تیر 1386

هشدار صریح خالد مشعل به جهان غرب:

 انتفاضه جدید در راه است

رهبر جنبش حماس با اشاره به شرایط سخت و طاقت‌فرسا در فلسطین اعلام کرد که در صورت ادامه این روند، جهان شاهد انتفاضه‌ای دیگر در فلسطین خواهد بود. خالد مشعل در گفت‌وگو با نیوزویک دراین‌باره تاکید کرد «این جمله تنها یک پیش‌بینی ساده نیست. به نظر من انتفاضه‌ای دیگر در آینده‌ای نزدیک به تحقق خواهد پیوست.

خالدمشعل در ادامه این اظهارات افزود: در شرایطی که این اوضاع همچنان ادامه یابد، جهان از مردم فلسطین چه انتظاری خواهد داشت؟ با ادامه بحران اقتصادی در کشور آن هم با وجود تشکیل دولت وحدت ملی، فلسطینیان باید دست به چه کاری بزنند؟ تمامی این مسائل بیانگر این است که اسرائیل خود را برای افزایش حملات یا علیه لبنان یا فلسطین مهیا می‌کند.
خالدمشعل که در حال حاضر در سوریه به سر می‌برد نسبت به تحت فشار قرار دادن حماس توسط ایالات متحده نیز هشدار داد. وی دراین‌باره افزود: دولت جرج بوش باید بداند که حماس به دولت سوریه اطمینان دارد و هرگونه تحت فشار قراردادن این گروه عملا بی‌ثمر خواهد بود.
خالدمشعل در پاسخ به سوالی درخصوص مذاکره با آمریکا گفت: حماس مخالفتی با گفت‌وگو با هر کشوری حتی آمریکا ندارد. البته ما برای چنین گفت‌وگویی التماس نمی‌کنیم، چرا که دولت جورج بوش خواهان اعمال پیش‌شرط‌های خود است.
مشعل سفر نانسی پلوسی به سوریه را گام برداشتن در مسیری صحیح تعبیر کرده و گفت: افراد عاقل در ساختار سیاسی آمریکا باید بدانند که اسرائیل و راستگرایان محافظه‌کار در ایالات متحده، آینده آمریکا را تخریب می‌کنند.
خالدمشعل در پاسخ به سوالی مبنی بر جانشین احتمالی اولمرت گفت: تجربه به ما نکات بسیاری آموخته است. نمونه‌هایی مانند ایهود باراک و نتانیاهو. فلسطینیان دیگر بر سر این افراد شر‌ط‌بندی نمی‌کنند، ما به خود وابسته هستیم.
خالدمشعل در ادامه اعلام کرد که اسرائیل از خلاء رهبری پرنفوذ رنج می‌برد، وی با اشاره به پررنگ‌تر شدن این خلاء پس از کنار رفتن آریل شارون می‌گوید: اسرائیل بیش از این قادر به کنترل نتیجه این جنگ نیست.مشعل در نهایت اعلام کرد که رایزنی‌ها برای تبادل اسرا همچنان ادامه دارد. وی گفت: ما خواهان آزادی هرچه سریع‌تر این اسیر اسرائیلی هستیم. وی در حال حاضر نزد برادران مسلمان‌ ما زندگی می‌کند.

(به نقل از خبرگزاری آفتاب)

نوشته شده در چهارشنبه 13 تیر 1386 و ساعت 10:07 ق.ظ توسط : مجید نیکبخت
ویرایش شده در - و ساعت -