تبلیغات
انسجام - پرونده هسته ای ایران

به نام خدا

انسجام
امروز   به وبلاگ  انسجام  خوش آمدید


¿پرونده هسته ای ایران
دوشنبه 14 آبان 1386

اذعان به سیاسی کاری امریکا در پرونده هسته ای ایران

وزارت امور خارجه آمریکا و کاخ سفید با رد اظهارات اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران، از "محمد البرادعی" خواستند از روند دیپلماسی با ایران کنار رود.


به گزارش خبرگزاری فرانسه ،" شون مک کورمک ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درگفت و گو با خبرنگاران گفت : وی(البرادعی) هرچه بخواهد می گوید، او رئیس یک سازمان فنی است من فکرمی کنم ما می توانیم دراین مورد دیپلماسی را به پیش بریم.


البرادعی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت : با وجود اظهارات جنگ طلبانه رهبران آمریکا علیه ایران، هیچ دلیل و مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ایران به دنبال ساخت تسلیحات هسته ای است.


وی تهدیدهای اخیر مقامهای آمریکایی را علیه ایران سبب تشدید تنشها و اختلافات دانست و گفت: اگر آمریکا بیشتر از آژانس درباره برنامه هسته ای ایران اطلاعات دارد؛ من خرسند می شوم که واشنگتن آن را در اختیار آژانس قرار دهد.


مک کورمک در ادامه  با بی اهمیت خواندن نقش و جایگاه آژانس بین المللی انرژی اظهار داشت : ما از کار آژانس تقدیر می کنیم، اما کشورهای عضو جامعه بین المللی مسئول دیپلماسی درباره ایران و برنامه هسته ای آن هستند.


"دانا پرینو"، سخنگوی کاخ سفید نیز در واکنش به اظهارات البرادعی به فرافکنی روی آورد و ادعا کرد: تردیدی درباره برنامه هسته ای ایران وجود ندارد، زیرا ایران کشوری است که اورانیوم را غنی سازی و بازفرآوری می کند و کسی که به دنبال این باشد دلیلی است بر اینکه منتهی به سلاح های اتمی می شود.


تهدیدات مقامهای آمریکای علیه مواضع حقوقی وفنی البرادعی،خود گواه متقن  وروشنی بر سیاسی بودن ماهیت ادعاهای آمریکا در باره پرونده ی هسته ی ایران


است.ازسوی دیگر ،خوداین اذعان می تواند باعث تقویت تعامل ایران وآژانس شود.


وتقویت مواضع جمهوری اسلامی را بدنبال داشته باشد.

نوشته شده در دوشنبه 14 آبان 1386 و ساعت 07:11 ق.ظ توسط : مجید نیکبخت
ویرایش شده در دوشنبه 14 آبان 1386 و ساعت 07:11 ق.ظ