تبلیغات
انسجام - بیانات رهبر فرزانه انقلاب

به نام خدا

انسجام
امروز   به وبلاگ  انسجام  خوش آمدید


¿بیانات رهبر فرزانه انقلاب
چهارشنبه 13 تیر 1386

بسم الله الرحمن الرحیم

گزیده ای کوتاه از بیانات گوهر بار وارزشمند رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)

عید امسال دو تبریك دارد؛ هم تبریك عید نوروز است، هم تبریك ورود ماه ربیع‏المولود است؛ كه ولادت نیر اعظم و نبى مكرم، حضرت محمدبن‏عبداللَّه (صلّى‏اللَّه‏علیه‏واله‏وسلّم) در آن وارد است. خود عید نوروز هم جزو اعیاد بابركت براى ما ایرانى‏هاست.

ملت ما، هم در زمینه‏هاى علمى، هم در زمینه‏هاى سیاسى، امروز در جهان یك ملتِ داراى نشان و شناخته شده است؛ یك چهره است در میان ملتها. در زمینه‏هاى علمى، ما به نسبت این زمان پیشرفته هستیم. البته عقب‏ماندگى‏هاى دویست ساله را در ظرف بیست سال و سى سال نمى‏شود جبران كرد؛ اما در این بیست و چند سال، ما با سرعت بسیار بیشترى نسبت به همین مدت زمانى جلو رفته‏ایم. امروز شما نگاه كنید؛ جوانان ما در زمینه‏ى انرژى هسته‏اى، در زمینه‏ى سلولهاى بنیادى، در زمینه‏ى ضایعات نخاعى و در ده‏ها زمینه‏ى دیگر - كه اگر ملت ما از آنها بروشنى آگاه بشوند، شادمان خواهند شد - پیشرفت داشته‏اند. برجستگان علمى كشور ما امروز توانسته‏اند در دنیا بدرخشند و تحسین جهانیان را جلب كنند. در میدان رقابتهاى سیاسى هم همین‏طور. امروز دولت جمهورى اسلامى ایران در زمینه‏هاى سیاسى - چه در سطح منطقه، چه در سطح بین‏المللى - سخن او جزو سخنهاى پُرطرفدار است؛ سخن او یك سخن شنیدنى است. مسئولین كشور ما، هم در مجامع جهانى، هم در مسافرتهایى كه به كشورهاى دیگر مى‏كنند، هم در موضعگیرى‏هایى كه مى‏كنند، برجسته و شاخصند. این چنین وضعى براى ملت ما نشان‏دهنده‏ى استعداد این ملت در پیشروى و در ورود به این میدانهاست

ملت ما توانسته است در فرهنگ سیاست بین‏المللى مفاهیم جدیدى را وارد كند. دنیا مردم‏سالارى دینى را نمى‏شناخت؛ امروز مردم‏سالارى دینى یك عنوان و شعار مطلوب در میان همه‏ى ملتهاى اسلامى است. دنیا تعریف نظام سلطه را نمى‏شناخت؛ این را ملت ما تعریف كرد و در فرهنگ سیاست بین‏المللى وارد شد. مسئله‏ى دین‏محورى سیاست، قانون، مدیریت كشور؛ اینها همه مفاهیم جدیدى است كه ملت ما توانسته است اینها را وارد كند. پس ما در مسابقات جهانى - مسابقه‏ى علمى، مسابقه‏ى سیاسى، مسابقه‏ى صنعتى، مسابقه‏ى اقتصادى و مسابقه‏ى فرهنگى - مى‏توانیم وارد شویم و در كوتاه‏مدت امید به موفقیت داشته باشیم، و در بلندمدت امید به سرآمد شدن داشته باشیم. این، وضع ملت ماست. 

دشمن بیرونىِ هدف ما عبارت است از نظام سلطه‏ى بین‏المللى؛ یعنى همان چیزى كه به ان

 مى‏گوییم استكبار جهانی و نظام سلطه،

من برنامه‏هاى استكبار جهانى علیه ملت ایران را در سه جمله خلاصه مى‏كنم: اول، جنگ روانى؛ دوم، جنگ اقتصادى؛ و سوم، مقابله با پیشرفت و اقتدار علمى. دشمنى‏هاى استكبار با ملت ما در این سه قلم عمده خلاصه مى‏شود.

توصیه‏ى من این است: این شعارى كه ما امسال مطرح كردیم - یعنى اتحاد ملى و انسجام اسلامى - این را رعایت كنید. اتحاد ملى، یعنى یكپارچگى ملت ایران. انسجام اسلامى، یعنى ملتهاى مسلمان با هم همراه باشند. ملت ایران رابطه‏ى خود را با ملتهاى اسلامى محكمتر كند. ما اگر بخواهیم اتحاد ملى و انسجام اسلامى تحقق پیدا كند، باید بر اصولى كه بین ما مشترك است، تكیه كنیم. نباید خودمان را سرگرم فروعى بكنیم كه مورد اختلاف است.

توصیه‏ى بعد این است كه ملت عزیز ما، مخصوصاً جوانان ما، اعتماد به نفس خودشان را از دست ندهند. جوانان عزیز! جوانان عزیز ملت ایران! شما مى‏توانید؛ مى‏توانید كارهاى بزرگ بكنید، مى‏توانید كشور خود را به اوج اعتلاء و عزت برسانید.

نوشته شده در چهارشنبه 13 تیر 1386 و ساعت 10:07 ق.ظ توسط : مجید نیکبخت
ویرایش شده در - و ساعت -