تبلیغات
انسجام - مبارزه آمریکا با ایران قدرتمند

به نام خدا

انسجام
امروز   به وبلاگ  انسجام  خوش آمدید


¿مبارزه آمریکا با ایران قدرتمند
چهارشنبه 10 مرداد 1386

امریكا به عربستان سلاحهای پیشرفته جنگی می‌فروشد

 

 

همزمان با تأكید شان مك كورمك سخنگوی وزارت امور خارجه امریكا بر حمایت بیشتر از كشورهای عربی برای مقابله با سلطه ایران، وزیر دفاع و خارجه این كشور در سفر به عربستان، پیشنهاد فروش سلاحهای جنگی پیشرفته را ارائه خواهند كرد.

 

به گزارش رجانیوز، این قرارداد كه شامل سیستم های دفاع ضد هوایی، ضد موشكی، هواپیماهای راداری و كشتیهای جنگی ساحلی است، پیش از این به دلیل آنچه كه مخالفت رژیم صهیونیستی خوانده شده بود، به تعویق افتاد اما در جریان سفر هفته جاری رابرت گیتس و كاندولیزار رایس به عربستان، این پیشنهاد به صورت جدی مورد گفتگو قرار خواهد گرفت.

 

خبر مذاكره درباره فروش سلاح به عربستان در حالی به رسانه ها راه یافته است كه به گفته یك مقام امریكایی، هنگام دیدار گیتس از عربستان قرار نبود چیزی اعلام شود.

 

پیش از این، سخنگوی وزارت امور خارجه امریكا، تأكید كرده بود واشنگتن تلاش های خود را روی این موضوع متمركز كرده كه حمایت بیشتر كشورهای عربی منطقه را برای آنچه كه او آن  مقابله با خطر سلطه ایران نامید، جلب كند.

 

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینكه آیا این حمایت به معنی ایجاد جنگ بین ایران و كشورهای عربی است، افزود: كشورهای همسایه ایران خود می توانند نظرشان را درباره آن كشور بگویند. بطور كلی همه متوجه خطر ایران برای ثبات منطقه و برای كشورهایی كه می خواهند خاورمیانه متفاوت داشته باشند، هستند.

 

گفتنی است اغلب كشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایه ایران از پشتیبانی تسلیحاتی امریكا برخوردارند. مجهز كردن این كشورها به موشكهای پاتریوت، از جمله چالش برانگیزترین اقدامات ایالات متحده بوده است.

نوشته شده در چهارشنبه 10 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : محمدهادی فکری
ویرایش شده در چهارشنبه 10 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ